Limburgse jongeren koppelen via profielwerkstuk

21-05-2019    09:27   |    Goedemorgen

Het Valuascollege en Brightlands Campus Greenport Venlo willen jongeren en bedrijven koppelen via hun profielwerkstuk. Het plan is om 100 onderwerpen voor profielwerkstukken ‘op te halen’ bij bedrijven uit de regio waar leerlingen hun tanden in kunnen zetten.

Met deze samenwerking wil Brightlands Campus Greenport Venlo de middelbare scholieren laten kennismaken met Limburgse bedrijven en de goede carrièreperspectieven de regio. Saskia Goetgeluk, directeur van Brightlands in Venlo: ‘We hopen dat leerlingen via de profielwerkstukken zo enthousiast worden over de mooie dingen die hier gebeuren, dat ze besluiten om hun vervolgopleiding in Limburg te doen of na hun opleiding bij bedrijven in de regio aan de slag gaan. Ik nodig alle bedrijven en organisaties uit om zich bij ons aan te melden.’

Klein onderzoek
Het profielwerkstuk is een onderdeel van het schoolprogramma om de overstap van de middelbare school naar het hoger onderwijs te verkleinen. Een leerling voert zelfstandig of in een groepje een klein onderzoek uit en wordt getoetst op vaardigheden zoals het opzetten van een onderzoek, experimenteren, analyseren, beschrijven en presenteren.

Knijpgroente
Bart Kuijpers en Boy Jacobs staan aan het roer van start-up Xqueeze.me. Zij willen de markt gaan veroveren met een nieuw product: gezonde ‘knijpgroente’ uit een drinkzak. Bart: ‘Ik weet niet wat er in het hoofd omgaat van een 15- of 16-jarige. Ik zie wel dat de generatie die nu opgroeit zich druk om maatschappelijke thema’s zoals klimaat en gezonde voeding. Ik wil ze graag leren kennen, zodat ik als voedselproducent kan inspelen op hun wensen. Hoe zorgen we ervoor dat die jonge generatie ook gezonder gaat eten? Dat lijkt me een mooi onderwerp voor een hele serie profielwerkstukken! ‘

Uit de schoolbank
Im van Heyster is onderwijsdirecteur havo/vwo van het Valuascollege in Venlo. ‘We willen dat onze leerlingen ook de uit schoolbank komen en een kijkje bij bedrijven nemen. Het volgen van een lesprogramma wordt echt veel leuker als dat wat je leert, ook toepasbaar is. Als je ziet wat in een bedrijf gebeurt, als je samenwerkt met anderen, als je een werkstuk kunt maken over een echte opdracht. Die kans krijgen onze leerlingen via de samenwerking met Brightlands.’
Brightlands Campus Greenport Venlo start de samenwerking met het Venlose Valuascollege. Het plan is om het initiatief over de hele regio uit te rollen.

Aanmelden
Bedrijven en organisaties die willen meedoen, kunnen zich tot 14 juni aanmelden via www.brightlands.com/profielwerkstuk. Een bedrijf kan zelf een onderwerp aandragen, maar het is ook mogelijk om in overleg met een leerling een onderwerp te formuleren.




Reacties (0)

Er zijn nog geen reacties

Reageer op dit bericht

Meer nieuws

Hallo(ween)!

Het is weer tijd voor pompoenen, niet in de laatste plaats vanwege Halloween. En dus pakken sommige mensen...